Krátké operativní porady se konají u ředitele WMCH každý den a jsou spojeny s lunchem. Na poradu přicházejí zástupci ředitele a vedoucí technického oddělení. U oválného stolu se obvykle schází 6 až 8 lidí. Lunch znamená, že si každý vybalí svůj oběd, který si přinesl z domova, případně si koupí něco více méně typicky amerického k jídlu v jednom ze tří školních bufetů. Na výběr jsou různé sendviče, hot dogy, hranolky a podobné vymoženosti zdravé cholesterolové výživy. To vše doplněno kolou nebo stále více populární čirou bez bublinkovou vodou, nazývanou Poland Spring.

Dnešní porada nevybočuje ze standardu. Přes padesát procent příjemného třičtvrtěhodinového posezení se řeší otázky kolem sportu. Fotbalový tým WMCH prohrál poslední dobou téměř vše, co se prohrát dalo. Trenér je pod kritickým tlakem zejména rodičů. Zástupce ředitele pro atletiku se snaží situaci uklidňovat a komunikovat jak s rodiči tak s trenérem a představiteli rady školy.

V některých státech unie je školní (americký) fotbal velmi důležitou součástí života společnosti. Školní týmy mají vlastní autobusy, trenéři jsou profesionálové, kteří neučí,
mají na starosti jen školní fotbalový tým. Při finále školního fotbalu v Texasu minulý týden (přenášela ho místní televize, přihlíželo 30000 platících diváků) bylo předem jasné, že jeden z trenérů dostane po prohraném utkání padáka. Tak daleko, naštěstí pro místního fotbalového trenéra, ve WMCH nejdou.

Pro fotbalisty tu prohrou v posledním play off sezona končí. Bude se pořádat závěrečný oheň s opékáním masa, hranolkama, množstvím dressingu a koly. Je třeba najit vhodné místo pro oheň (další bod porady).

Zbývá posledních 10 minut času. Na přetřes se dostává jeden ze začínajících učitelů. Po třech hospitacích třemi různými osobami se zdá být hodnocení jednoznačné: výuka není v pořádku. Učitel dostane (na rozdíl od místního fotbalového trenéra) padáka (výpovědní lhůta 2 měsíce).

Po dobu prvních třech let se tu lze s novým začínajícím učitelem rozloučit kdykoliv bez velkých procedur a zdůvodňování. O učitelský post na WMCH je poměrně velký zájem. Všichni se moc snaží.

Porada končí konstatováním, že do jedné z kopírek někdo vysypal půlku náplně černé barvy a zbytek vyhodil do koše.

Sendviče byly jako vždy výborné. Dávám si další kafe.
DSC_0172.jpg
DSC_0185.jpg
DSC_0245.jpg
DSC_0247.jpg
DSC_0271.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one