Bill je emeritní učitel matematiky. U nás říkáme učitel matematiky v důchodu. Seznamuji se s ním ještě před svým příletem do Států prostřednictvím mailu. Mail je prostředek, jak levně komunikovat s celým světem. Je to prostředek efektivní komunikace, který umožňuje uživateli trávit mnoho neefektivních hodin denně u počítače. Bill používá denně svůj mail po dobu maximálně 30 minut. Mike, ředitel West Morris High Central, nepoužívá mail vůbec.

Bill má manželku Sue. Sue jezdí jako hostující profesorka po okolních univerzitách a collegues, kde přednáší o sexualitě. Hovořit veřejně o sexu je pro část americké společnosti tabu. Současný americký prezident se prý domnívá*, že sexuální styk je morální jen v rámci oficiálního manželského páru a tedy sex není například nic pro svobodné a nedopouštěj prozřetelnost homosexuály či lesbičky. Sue ve svých přednáškách mluví o bezpečném sexu mezi mladistvými i homosexuálně zaměřenými lidmi. Mnoho lidí v Americe se domnívá, že škola by neměla poskytovat dětem informace o tom, k čemu slouží prezervativ.

Bill a Sue jsou členy církve Universalistů. Každé úterý navštěvují nádhernou velkou vilu, kde mistni Universalisté sídlí a zde se oddávají sborovému zpěvu. Ve sboru jsou zastoupeni učitelé, programátoři, obchodníci a všeliké další profese. Vila universalistů je otevřena všem návštěvníkům a je vybavena nádhernou knihovnou s řadou starých nádherných knih v kožené vazbě. Universalisté hlásají rovnoprávnost všech ras, vyznání a sexuálních zaměření.

Bill a Sue se snaží žít zdravě. Protože v jejich domě trávím určitý čas svého pobytu v New Jersey, snažím se žít také zdravě. Ráno je k snídani cornflakes s odtučněným mlékem. K tomu dva tři tousty celozrnného chleba s trochou másla. K pití se podává pomerančový juice a káva s mlékem. Na celý den pak stačí přibalit jeden či dva sendviče celozrnného chleba s plátkem šunky nebo sýru. Zvyknete si.

Bill a Sue jsou drobné postavy a bez problému se vejdou do sedaček jakékoliv charterové letecké společnosti. Jsou na nejlepší cestě dožít se vysokého věku. Billově matce je 85 let. Každý den řídí svůj Ford Combi - automat.

Bill a Sue mají rádi přírodu a aktivní pobyt na čerstvém vzduchu. Jejich lednička je pokryta množstvím fotografií z různých koutů světa, které společně navštívili. Americká lednička je posvátné místo. Je zvykem na ni umístit všemožné fotografie či magnety, takže je jakousi malou rodinnou výstavní síní. Označit rozměry americké ledničky za poněkud nadstandardní je téměř nedostatečný pojem. Americké ledničky jsou na evropské poměry gigantické a schlamstnou gigantické množství potravin. V americké populaci je hodně lidí gigantických rozměrů. Do značné míry za to mohou různé řetězce rychlého občerstveni a gigantické ledničky.

Bill a Sue mají ve své gigantické ledničce plno odtučněného mléka, pomerančového juice, zeleniny, ovoce a sýru.

Bill a Sue sloužili tři roky u American Peace Corps a strávili velmi dlouhou dobu v Tanzanii a Kenyi. Kromě toho cestovali po Austrálii, Rusku, Evropě, Patagonii a Indonésii. Spali na dně Grand Canyonu a vystoupili na Mt. McKinley. Poznali hodně lidí, kultur, náboženství a zvyklostí. Při těch cestách jim nikdy nechyběla gigantická americká lednička.
10160019.jpg
10170011.jpg
10170027.jpg
10160002.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one